Парламентские журналисты обратились к спикеру Верховной Рады с коллективным письмом об открытии кулуаров для журналистов. Об этом на своей странице в Facebook сообщил журналист Денис Рафальский.

“Прошёл уже год, как Разумков ввёл ограничения для работы СМИ под предлогом эпидемии. В пустых кулуарах зацарили тишь да гладь да Божья благодать, нарушаемые, впрочем, регулярно фотосессиям народных избранниц и пресс-секретарей фракции “Слуги народа”. Не идёт ни в какое сравнение с прежним вавилонским столпотворением, конечно. Дмитро Разумков и Дмитро Разумков, ситуация с коронавирусом улучшилась, журналистам надо нормально работать. 60 человек подписали письмо, которое вам вручили на брифинге сегодня. Вашего спасибо мало. Откройте кулуары и комитеты. А фотосессии партийных красавиц можно проводить до или после рабочего дня Рады. Текст письма прилагается”, – написал Денис Рафальский.

“Голові Верховної Ради України Разумкову Д.О.

Шановний Дмитре Олександровичу!
Звертаються до Вас ті, кого прийнято називати четвертою владою, тобто представники провідних інформаційних агентств, телерадіокомпаній, онлайн-видань, акредитованих у Верховній Раді.
Майже рік тому, 12 березня 2020 року, Ви підписали розпорядження, яке забороняє доступ журналістів до кулуарів другого поверху Верховної Ради та до приміщень комітетів парламенту задля запобігання розповсюдження COVID-19. Водночас, Кабінет міністрів протягом року переглядав карантинні обмеження в бік послаблення. Зокрема, у Києві згідно з постановою Кабінету міністрів та рішеннями державної та міської комісій ТЕБ та НС з кінця весни до осені 2020 року діяв зелений рівень епідемічної небезпеки, який передбачав мінімальні обмеження. До того ж за інформацією Міністерства охорони здоров’я за станом на кінець січня 2021 року вільні близько 70% ліжок у COVID лікарнях, що більш ніж вдвічі перевищує показник осені 2020 року.

Крім цього, 17 лютого Кабінет міністрів схвалив проєкт постанови згідно до якого, на переважній більшості території України і, зокрема у місті Києва запроваджується жовта зона епідемічної небезпеки, що передбачає пом’якшення карантинних обмежень. Тому, на нашу думку, ризик поширення Covid-19, яким, як відомо обгрунтовувалося ухвалення розпорядження від 12 березня 2020 року знизився і, відповідно, в таких жорстких обмеженнях більше немає потреби.

Ми докладаємо усіх зусиль для об’єктивного і неупередженого висвітлення діяльності Верховної Ради, але рішення про закриття кулуарів і створення «резервації» суттєво ускладнило виконання нами редакційних завдань, оскільки можемо контактувати лише з тими народними депутатами, яких у якості спікерів обирають прес-служби фракцій або, які самі виявлять зацікавлення у спілкуванні зі ЗМІ. Це позбавляє нас можливості отримувати повну інформацію щодо діяльності Верховної Ради та вичерпно інформувати про неї суспільство.

У зв’язку з цим просимо Вас зняти обмеження на доступ представників ЗМІ до кулуарів Верховної Ради другого поверху, до ложі преси на третьому поверсі, а також дозволити нам бути присутніми на засіданнях комітетів”.