“Я не знайома з Головою КСУ Олександром Тупицьким. І зовсім не його адвокат. Скоріш навпаки.
Спостерігаю за конституційним конфліктом, яке розпочало оточення президента України, зі сторони. Хоча думку свою маю, одна з небагатьох, хто у цьому конфлікті речі називає своїми іменами…

От і зараз вважаю, що президент Зеленський подібним указом про відсторонення Голови КСУ від повноважень судді :(((( порушує Конституцію України, Закон України « Про Конституційний Суд України».
Загальновідомо, що судді КСУ мають особливий конституційно – правовий захист! Це пов’язано з природою Конституційного Суду! Після складення ними присяги , вступу на посаду ні президент, ні парламент, ні з’їзд суддів не мають більше жодного відношення до факту здійснення повноважень суддями КСУ. Не мають права втручатися у суддівську діяльність. Більш того, подібні речі прямо заборонені Конституцією України. Це конституційна аксіома!!! Властива, до речі, усім державам, де діє конституційне судочинство !! Без виключень!!!
Норма 154 КПК – це зовсім не про суддів КСУ, і навіть не про суддів першої інстанції судів загальної юрисдикціі ! Це зовсім про іншу категорію посадових і службових осіб . Зовсім про інших! Дурні! Треба ж знати бодай елементарні ази конституційного, адміністративного , кримінального , кримінально- процесуального права..Чи навмисно вирішили познущатися над правом ?

Оточення Зеленського вкотре підвело свого президента «під монастир»,. А якщо бути точною, то під імпічмент , чи іншу відповідальність, у тому числі і кримінальну. Однак, діють зухвало, тому що переконані у своїй безкарності! Добре знають, що ухвалили восени 2019 року так званий закон про імпічмент, який унеможливлює цю процедуру навіть у порівнянні зі статтею 111 Основного Закону.

Можливо Зеленський і не розуміє, що він не має права забороняти КСУ розглядати наявні подання щодо « продажу землі, мовних та банківських законів», не розуміє, що немає суддів Януковича, Порошенка чи суддів – далеких родичів Тимошенко, а є виключно судді КСУ!!!
Задля уникнення персональної відповідальності у цю правову аферу втягнули і Офіс Генпрокурора, дії якого містять також ознаки не тільки зловживання правом , а є тотальним юридичним невіглаством.

Все , до чого нині вдається влада щодо Конституційного Суду : його параліч, свідомий тиск на суддів, створення атмосфери нетерпимості в суспільстві щодо КСУ , приниження цієї конституційної інституціі – це все остаточне знищення держави цією владою. Мета очевидна – не допустити розгляду ключових для народу питань – розпродажу української землі та тлумачення ст 13, 14 Конституції України ! Питань , пов’язаних з неконституційностю так званої децентралізаціі та примусового об’єднання громад, що фактично призводить до знищення місцевого самоврядування в Україні , Інших резонансних питань, які стоять на перепоні розпродажу усіх державних активів нашої держави.
Елементарний аналіз ситуації свідчить про те, що за лаштунками цієї боротьби – є боротьба за повне переформатування КСУ підконтрольними особами Зеленського і Ко. Зеленський у еклюзиві цинічності для журналу Фокус прямо про це говорить. Навіть не соромлячись. Мета – незалежний орган конституційної юрисдикціі повністю підпорядкувати президентові, напхавши за будь – яку ціну до Суду – своїх. Показують свою невіглаську силу. Є мета, а засоби для них не мають значення. Бої без правил! Але це поки що…..

І час обрали вдалий – під ялинку, коли парламент вже на островах – океанах, а народ буде намагатися хоча б якось відсвяткувати Новий рік, забутися бодай на короткий час про брехливі президенські обіцянки не підвищувати тарифи на енергоносії , ціни на товари та про встановлення миру у країні.
Україна перестає бути державою, нею керують люди , які не знають , що таке держава і не розуміють її призначення.

Це не влада – це сіль на рани.

Чи зважиться хтось у державній владі вказати президентові і його невігласам на неконституційність, на зухвалість, неприйнятну неповагу та тиск, що переходить всі межі! Сам КСУ усім колективом, Верховний Суд, Вища Рада правосуддя!?! Опозиція в парламенті?! Хоча б хтось зважиться ?! Завтра і Вас усіх почнуть відстороняти ! Раптом Вам прийде в голову визнати рішеня, дії турборежимноі зеленої влади такими, що не є неконституційними або такими , що не відповідать законам України! Вас чекатиме теж саме!
Неосвідчені та цинічні новоспечені наполеончики , як правило, самі не зупиняються! А «Бородіно», як відомо, в Україні немає”.

Автор: Марина Ставнійчук.

Джерело: Facebook автора.