Украинское издательство “Центр учебной литературы”, которое занимается печатью учебников и пособий, выпустило сборник сочинений Ольги Кобылянской, однако на обложке книги размещена фотография писательницы Марко Вовчок.

Об этом рассказала писательница Оксана Забужко в Facebook.

Не можу не поділитися присланою картинкою. І прошу помочі залу, бо мені аж дух перехопило.

Я не знаю такого видавництва – “Центр навчальної літератури”, але, судячи з їхнього сайту, видають вони “підручники і посібники” на замовлення Української Держави, аж гай гуде, і ми з вами за це платимо. А це, між іншим, куди крутіше за Ліванський орден і ведмедів в Антарктиці: всі шмигалі-зеленські, гордони-з-поклонськими і навіть танцювальні ремікси надгробного плачу беруть початок звідси – з розхитування “національної ейдетики”, руйнування й хаотичного змішування сенсобудівних для даної культури образних структур. (Недарма іконографія нац. пантеону – завжди предмет політичних боїв, навіть у націй з непорівнянно благополучнішою за нашу історією!)

Отож маю до шановної громади дуже важливе питання: впізнали тьотю, чи ні? Перепинила картинка увагу (“щось не те…”) – чи без підказки прогорнули б її, нічого не завваживши?

І – велике прохання до тих, хто НЕ ВПІЗНАВ і прогорнув би (соромитись тут нічого, це всього лиш соціометричний “замір температури по лікарні”): напишіть, будь ласка, в коменті, коли й де ви закінчили школу – рік і місце“, – говорится в сообщение.

Забужко также опубликовала снимок обложки книги.

Скриншот поста: facebook.com/oksana.zabuzhko