facebook.com/romagrishchuk

Роман Грищук, депутат “Слуга Народа” по 222 округу в Киеве, на своей странице в Facebook рассказал о встрече с родителями детей с ментальной инвалидностью.

На вихідних зустрівся з батьками-активістами Солом’янського району, діти яких мають ментальну інвалідність.

Основні проблеми, які обговорили і над якими треба працювати:

1. Нестача кваліфікованих людей, які працювали би з такими дітьми і їх сім’ями. Спеціальність “Соціальна робота” не найпопулярніша серед вступників, бо робота після випуску не вважається престижною і зарплати у цьому секторі невеликі. Також навчання потребують і самі батьки. Вони найбільше хочуть кваліфіковано підходити до розвитку своїх дітей.

2. Немає системного підходу держави до інтеграції людей з ментальною інвалідністю у суспільство і їх підтримки протягом всього життя. Люди з інвалідністю досі не сприймаються нормально, як всі інші. Починається все, на жаль, ще з пологових будинків. Де неосвічені в цьому питанні медпрацівники радять батькам відмовитися від дитини. Далі виникають труднощі з вихователями та іншими батьками в дитячих садочках і школах. Дітей з інвалідністю не хочуть брати в загальні групи. До речі, новий закон “Про освіту” передбачає інклюзивність закладів освіти. Деякі діти потребують спеціалізованих закладів, які мають бути в межах доступності. В підлітковому віці такі заклади повинні готувати до майбутньої роботи. Люди з ментальною інвалідністю можуть і хочуть бути корисними для суспільства, тому їм необхідні майданчики захищеної зайнятості.

3. Інфраструктура міста поки що не є дружньою до людей з інвалідністю. Але тут є зрушення. Наприклад, нові будівельні норми, які передбачають безбар’єрність. Проте, вони не завжди виконуються.

4. Проблема ринку соціальних послуг, його контроль та фінансування. Принцип “гроші йдуть за пацієнтом” актуальний і у цій сфері. Окрім того необхідно створити реєстр осіб з інвалідністю та реєстр надавачів соціальних послуг, щоб соціальні послуги знаходили свого клієнта. Поки не має прозорого механізму контролю коштів, які виділяються для людей з інвалідністю.

На вихідних зустрівся з батьками-активістами Солом'янського району, діти яких мають ментальну інвалідність.Основні…

Posted by Грищук Рома on Sunday, August 18, 2019